
Mobil mindre kirurgisk lampa
Shanghai Huifeng Medical Instrument Co., Ltd. är en av de mest professionella tillverkarna och leverantörerna av mobila mindre kirurgiska lampor i Kina. Köp gärna anpassad mobil mindre kirurgisk lampa tillverkad i Kina här från vår fabrik. Om du har några frågor om offert, vänligen maila oss.
YD01AE LED
Huvudparametrar
| Belysningsstyrka | 30000Lux 0,5m/5000Lux 1m |
| Färgtemperatur | 4800±200K |
| Justera | justera ljuset |
| Total instrålning | 380W/㎡ |
| Storleken på ljusfältet | 100 mm |
| Lampans nominella effekt | 3.3/3W |
| Strömförsörjningsspänning | 220V/50Hz |
| glödlampa | LED-lampa |
| Akut tid | 2 timmar |
Drag

● Kall ljuskälla, låg strömförbrukning, energibesparing och miljöskydd
● Snabb svarstid, hög effektivitet för optisk övergångshastighet

● Justerbar belysning för att möta olika belysningsbehov
● Ljust och mjukt ljus nära naturligt ljus
● Kontrollboxens omkopplardesign för enkel läkarkontroll

● En lampa som används vid undersökningar eller behandling av patienten
● Designad för att lätt kunna flyttas från en plats till en annan

● Kan justera och rotera vinkeln fritt genom att använda stål svanhals
● Svanhalsdesign i stål med 360 graders rotation
Populära Taggar: mobil mindre kirurgisk lampa, Kina mobil mindre kirurgisk lampa tillverkare, leverantörer, fabrik, Mobil mindre kirurgisk lampa, Bärbar liten undersökningslampa, Liten undersökningslampa, Kirurgisk hjälp och undersökningsbelysning, Vertikal undersökningslampa för veterinär, Veterinär fristående undersökningslampa
You Might Also Like
Skicka förfrågan





