
Veterinär handhållet ultraljud
Den är lämplig för ultraljudsdiagnostik av nötkreatur, häst, får, hund, katt, get, lama, svin och andra djur. Hållbar, funktionell och prisvärd för veterinärer, foderlotter och andra utövare.
Skicka förfrågan
Shanghai Huifeng Medical Instrument Co., Ltd. är en av de mest professionella tillverkarna och leverantörerna av veterinärt handhållet ultraljud i Kina. Du är välkommen att köpa anpassat veterinärt handhållet ultraljud tillverkat i Kina här från vår fabrik. Om du har några frågor om offert, vänligen maila oss.
HF5600F
Huvudparametrar
| Visa | 5,6 tums LCD-skärm |
| Flera gränssnittsspråk | stöder 7 språk, kinesiska, engelska, franska, ryska, spanska, portugisiska, polska, etc |
| Kroppsmärke | Totalt 31 kroppsmärken med sondposition |
| Skanningsläge | Elektronisk konvex array, linjär array |
| Fem visningslägen | B, B/B, 4B, B/M, M |
| Frekvens | 3,5/4,0/6,5/7,5 MHz |
| Få räckvidd | 0-127dB |
| ntelligent TGC-kontroll | Fjärr- och närfältsjustering; Närfält: 0--31dB; Fjärrfält: 0-31dB |
| Dynamiskt justeringsområde | 27-90dB |
| Grå | Nivå 256 |
| Ramkorrelation | Fyra-nivåjusteringar: 0, 1, 2, 3 |
| Bildbehandling (IP) | Fyra-nivåjusteringar: 0, 1, 2, 3 |
| Kantförbättring | Fyra-nivåjusteringar: 0, 1, 2, 3 |
| Färgval | 8-färgsbildkonvertering (inklusive en svartvit bild) |
| Bildfilter | 2 typer |
| Bildlagring | En-nyckellagring, 420 bilder kan lagras permanent |
| Cine Loop | 246 ramar |
| Automatisk linjal | visa den bakre-fettlinjalen, lätt att visuellt kontrollera, fokusera på en snabb rygg-fetttjockleksmätning |
| Allmänna mått | avstånd, omkrets, yta, volym, cykel, puls, lutning |
| Obstetrisk mätning | graviditetsålder och förväntat födelsedatum för nötkreatur, häst, får, hund, katt, get, lama, svin |
| Karaktärens ljusstyrka | Tecknets ljusstyrka kan väljas mellan 160, 192, 224 och 255 |
| Nyckelton | 2 lägen (på, av) |
| Dubbel strömförsörjning. Strömförsörjning | 100-240V-±10% 1,4-0,6A Frekvens: 50-60Hz±1Hz |
| Dubbel-standard TV-utgång | PAL/NTSC, kan anslutas till en videobandspelare |
| Värdstorlek | 285 mm (L) × 143 mm (B) × 35 mm (H) |
| Värdens vikt | Värdens vikt |
Drag
Liten storlek och multi-funktion
- Display: 5,6 tums LCD-skärm
- Flera gränssnittsspråk: stöder 7 språk, kinesiska, engelska, franska, ryska, spanska, portugisiska, polska, etc
- Konfiguration av en enda sondkontakt, med automatisk identifieringsteknik, stöder en mängd olika sondalternativ
- Frekvensomvandling av sonden: 4 nivås frekvensomvandling (omvandlingspunkt beroende på de olika sonderna)

Bildbehandling är mer intuitivt
- Design med funktionen av partiell förstoring och partiell färgförbättring
- 8 djupområden, det maximala skärmdjupet är 200 mm
- Med bilden upp och ner, vänster och höger vändfunktion

Populära Taggar: veterinär handhållen ultraljud, Kina veterinär handhållen ultraljud tillverkare, leverantörer, fabrik, Handhållen veterinär ultraljud, Bärbar ultraljudsmaskin för veterinärdjur, Universell veterinär ultraljud, Veterinär handhållen ultraljud, Veterinär bärbar ultraljudsmaskin, Trådlös veterinär ultraljud
Ett par:Nej
You Might Also Like
Skicka förfrågan





