
Veterinärmedicinska anestesimaskiner
Shanghai Huifeng Medical Instrument Co., Ltd. är en av de mest professionella tillverkarna och leverantörerna av veterinärmedicinska anestesimaskiner i Kina. Köp gärna skräddarsydda veterinärmedicinska anestesimaskiner tillverkade i Kina här från vår fabrik. Om du har några frågor om offert, vänligen maila oss.
HF-1200V9
Huvudparametrar
| Huvudenhet: | |
| Arbetsläge | Cir |
| Användningsområde | Djurvikt 0,8-120kg |
| Syrgasspolning | 25L/min-75L/min |
| Högkvalitativ aluminiumvagn | |
| Flödesmätare: | |
| Djurspecifikt syre 2-rör.- | |
| Flöde | 0~1&1-10L/min O2 och luft |
| O2 flöde | 0-10 l/min |
| Luftflöde | 0-10 l/min |
| Fläkt: | |
| Körläge | Turbin och elektronisk styrning |
| Ventilationsläge | VCV,PCV,SPONT(APENA),MANULADEMO |
| Vrål | 0-300 ML; 0-1500 ML |
| Vågform | tryck, flöde, volym, slutdatum- |
| Slinga | tryckvolym;tryckflöde;flödesvolym |
| Tidvattenvolym | maskinkontroll: 3-1600ml |
| Manuell | 5-1600ml |
| Andningshastighet | 1~100 bpm |
| 1:E | 9,9:1 till 1:9,9 |
| Inandningstid | 0.1~10.0s |
| Inspirationspaus % | 0-50% |
| KIKA | AV,3~20 cmH2O |
| Tryckstöd | 0~60 cmH2O |
| Tryckkontroll | 5~60 cmH2O |
| Flödesutlösare | 0,5~20L/min |
| Tryckavtryckare | -1~-20 cmH2O |
| PSV inspiratorisk terminalnivå | 25% |
Drag
Justerbar absorbatortemperatur
- Veterinärmedicinska anestesimaskiner med absorbatorvärme, 32-42 grader justerbar
- Integrerad djurspecifik-bälg- och absorbentdesign
- Anestesiförångare: Utgångskoncentrationen påverkas inte av förändringar i flöde, tryck och luftfuktighet
- Utrustad med en säkerhetslåsanordning för att förhindra läckage av bedövningsmedel

Realtidsövervakning.-
- Realtidsövervakning- av EtCO2 och visningsvågformer
- Synlig djurventilationsstatus när som helst
- O2-koncentrationen kan justeras från 21 till 100% för att undvika djurlungkollaps & skador & klorförgiftning

Intelligent design
- Innovativ och kraftfull turbindriven, ingen gas krävs och sparar kostnader
- Användar-vänlig funktion, ställ bara in vikten, annan parameter beräknas automatiskt
- Mer än 20 larmhändelser, justerbar larmvolym, tre-färgomfångsinformation
- Sök snabbt efter larmposter för att förbättra veterinärens-maskininteraktion
- Övervakning av tidvattenvolym nära djuränden Minsta tidvattenvolym så låg som 3 ml

Våra fördelar

- Anpassad--Som varumärken, storleksanpassning
- Säkerhet--Vi har ett eget testdiagram, alla våra produkter har testats rigoröst i fabriken.
- Certifiering--Vi har certifiering av kvalitetsledningssystem.
- Hög kvalitet--Vårt företag använder den mest avancerade utrustningen för att göra produkter av bästa kvalitet.
Produktionsprocess
Plåtdelar--Lager i besiktning--Montage--Kabeldragning--Kylsystem--Modulinstallation--Invändig rengöring--Maskin slutför felsökning--inspektion--exteriör rengöring--konfigurera installation--inspektion--etikettering--slutprodukt lager--förpackning--frakt

Våra tjänster
Vi tillhandahåller gratis teknisk service om applikationsproblem;
01
Gratis rundtur på-platsen och introduktion av vår fabrik;
02
Vi kan garantera-leverans i tid av prover och varor;
03
Nära uppföljning- av alla beställningar av speciell person och håll kunderna informerade i tid;
04
Alla begäranden efter-försäljning kommer att besvaras inom 24 timmar.
05
vår historia
1992:Etablerade ett professionellt företag som tillverkar medicinsk utrustning
2000:Anslöt sig till Shanghai Medical Device Industry Association
2007: Lanserade en global närvaro och expanderade till internationella marknader
2011: Lanserade SY-serien av LED-kirurgiska lampor
2012-2014:Kontinuerligt släppta YD02-serien kirurgiska lampor, YD200 kallljus djupbelysningslampor och undersökningslampor
2018:Genomförde aktieägarreformen och uppgraderade till en omfattande leverantör av medicinsk utrustningslösning
2019:Upprätthöll en stadig tillväxt under pandemin; lanserade HF-L25 och HF-L3/L4-serien LED-kirurgiska lampor
2023-2025:Serierna HF-SY320, HF-L60/L84 och YD195 släpptes successivt
Delar av kunder
Erfaren och engagerad personal säkerställer en smidig shoppingupplevelse och pålitlig kundsupport.

Kundfeedback

TOPVETMED, som litar på av proffs över hela världen, kombinerar innovation och prestanda för att möta de högsta standarderna för veterinärmedicinsk vård.
FAQ
F: Var är företagets adress?
S: Shanghai Huifeng Medical Instrument Co., Ltd, beläget i Shanghai som är känt som "Oriental Paris".
F: Är produkten internationellt certifierad?
S: Våra produkter uppfyller ISO 13485 kvalitetsledningssystem för medicinsk utrustning.
F: Hur kan jag få efterservice-?
S: Alla våra produkter är under garanti. Om det finns några kvalitetsproblem med produkten under garantiperioden byter vi ut delarna åt dig utan kostnad. Om garantitiden överskrider tidsgränsen kommer vi även att tillhandahålla reservdelar, men alla relaterade kostnader kommer att stå för dig.
F: Vad är företagets filosofi?
S: Företaget håller fast vid konceptet att vara orienterad av vetenskap och teknik och ta kvalitet som liv.
F: Ger du produktprover?
A: Ja, prover finns tillgängliga. Vänligen kontakta oss för mer information om provpolicy och kostnad.
Populära Taggar: veterinärmedicinska anestesimaskiner, Kina veterinärmedicinska anestesimaskiner tillverkare, leverantörer, fabrik, Djurbedövningsventilationssystem, veterinärmaskin, Veterinärbedövningsmaskiner, Veterinestesi ventilator
You Might Also Like
Skicka förfrågan





