
Veterinärkirurgi ljus
Shanghai Huifeng Medical Instrument Co., Ltd. är en av de mest professionella tillverkarna och leverantörerna av ljus för veterinärkirurgi i Kina. Köp gärna anpassad veterinärkirurgisk lampa tillverkad i Kina här från vår fabrik. Om du har några frågor om offert, vänligen maila oss.
HF-L60E LED
Huvudparametrar
| Belysningsstyrka | Större än eller lika med 145 000 Lux <160 000 Lux |
| Färgtemperatur | 3800K±300K; 4400K±300K; 5000K±300K |
| Fläckdiameter | 160-200 mm |
| Ingångseffekt | 90VA |
| LED sekundärljus-som sänder ut röreffekt | 3.2V/3W |
| Antal sekundära LED-ljus-rör | 60 |
| ENDO | Större än eller lika med 10000 Lux |
| GL | Större än eller lika med 12000 Lux |
| Färgåtergivningsindex (Ra) | 96 Mindre än eller lika med Ra Mindre än eller lika med 100 |
| Total instrålning | Mindre än eller lika med 500W/㎡ |
| Illuminationsdjup | 20%:Inte mindre än 1070 mm |
| 60%:Inte mindre än 560 mm | |
| Akut tid | >6 timmar |
video
Drag

● Justera punktdiametern manuellt från 160-200 mm för att passa olika kirurgiska behov
● Punkten har en skarp kant och kan fokuseras eller spridas

● Växla mellan konventionella och ENDO-lägen
● Optimerar ljuset för endoskopisk kirurgi, vilket förbättrar vävnadskontrasten
● Anpassar sig flexibelt till olika kirurgiska ingrepp

● Ta bort damm och bakterier runt lamphuset

● Handtaget är lätt att ta bort för enkel användning
● Veterinärkirurgi ljus kan enkelt steriliseras vid höga temperaturer, vilket säkerställer hygien och säkerhet
Våra fördelar

- Vi är den erfarna fabriken
- Strikt kvalitetsledningssystem
- Professionella tjänster
- Skräddarsydda tjänster
- Provförsörjning
- Högkvalitativa produkter
Produktionsprocess
Plåtdelar--Lager i besiktning--Montage--Kabeldragning--Kylsystem--Modulinstallation--Invändig rengöring--Maskin slutför felsökning--inspektion--exteriör rengöring--konfigurera installation--inspektion--etikettering--slutprodukt lager--förpackning--frakt

Våra tjänster
Vi tillhandahåller gratis teknisk service om applikationsproblem;
01
Snabb leverans av både prover och bulkordrar garanteras;
02
Gratis fabriksrundtur och-introduktion på plats tillgängligt;
03
En-byggnadsplan för operationssalar;
04
Om du har några frågor PLS kontakta oss online eller skicka oss e-post, vi lovar att vi kommer att ge dig ett svar vid första gången.
05
Delar av kunder
Vårt erfarna och professionella serviceteam är dedikerade till att ge dig följande support:
Uppmärksam shoppingvägledning genom hela processen, professionella konsultationer i rätt tid och professionell efter-uppföljning- efter försäljning.

Kundfeedback

TOPVETMED har vunnit stort förtroende och enhälligt beröm från medicinska institutioner runt om i världen för sin innovativa och pålitliga produktkvalitet.
FAQ
F: Var är företagets adress?
S: Shanghai Huifeng Medical Instrument Co., Ltd, beläget i Shanghai som är känt som "Oriental Paris".
F: Kan du acceptera anpassade tjänster?
S: Naturligtvis kan vi anpassa det efter dina behov, såsom logotypanpassning.
F: Om man ska tillhandahålla installationsvägledningstjänst?
S: Standard onlinevideohandledning, en dedikerad ingenjörsavdelning guidar installationen.
F: Vad är företagets filosofi?
S: Företaget håller fast vid konceptet att vara orienterad av vetenskap och teknik och ta kvalitet som liv.
F: Är enheten lämplig för alla djurtyper?
S: Produktdesignen täcker vanliga djur som hundar, katter, hästar och kor. Kompatibiliteten för speciella arter (som exotiska husdjur) måste bekräftas baserat på den specifika modellen.
Populära Taggar: veterinärkirurgi ljus, Kina veterinärkirurgi ljus tillverkare, leverantörer, fabrik, L60 L84 -serien, Operationssalen skugglös lampa, Kirurgisk lampa, Veterinär operationsljus
You Might Also Like
Skicka förfrågan





